Przejdź do treści
Toyota Corolla biała CFM

Samochody hybrydowe Toyoty – ponad 130 000 hybryd Toyoty na ulicach Polski – wysoka popularność niskoemisyjnych aut

Samochody hybrydowe Toyoty są na polskich drogach od 2004 roku, kiedy to Prius drugiej generacji trafił do pierwszych 48 nabywców. W 2020 roku Toyota dostarcza kierowcom aż 85 hybryd dziennie! W pierwszych pięciu miesiącach 2021 roku do Polaków trafiło prawie 20 000 nowych hybryd, co stanowi ⅔ całkowitej sprzedaży z roku ubiegłego. Łącznie na polskie ulice wyjechało już ponad 130 000 aut hybrydowych, a ich popularność stale rośnie!

17 lat Toyoty na polskim rynku – doświadczenie i niezawodność

Mimo tego, że pierwsze samochody hybrydowe Toyota w Polsce to Toyota Prius II, przełomem okazała się sprzedaż Aurisa Hybrid w 2010 oraz Yarisa Hybrid w 2012. Dzięki nim napęd hybrydowy został zaimplementowany w popularnych modelach. W efekcie w 2016 roku do sprzedaży trafiła hybrydowa Toyota RAV4 oraz C-HR. Od 2019 roku zaś w salonach Toyoty można nabyć Camrę Hybrid oraz Corollę Hybrid w opcji hatchback, TS Kombi lub sedan.

Październik 2020 roku to okres, w którym gamę hybryd Toyoty poszerzył nowy, mocniejszy Yaris z 116-konnym silnikiem hybrydowym. Po tej premierze Toyota oferuje samochody zbudowane w architekturze TNGA z napędem hybrydowym 4. generacji.

Toyota liderem wśród hybryd w Polsce – ponad 130 000 sprzedanych samochodów

Toyota każdego roku notuje wzrosty sprzedaży o nawet kilkaset procent! Tak było na przykład w 2013 roku, gdy przybyło o 319% hybryd w stosunku do roku ubiegłego. Podobnie było w roku 2016, kiedy to samochody hybrydowe Toyoty sprzedały się w ilości ponad 200% większej. Co ciekawe, pierwsze 50 000 hybryd sprzedano w ciągu 15 lat. Sprzedaż drugich 50 000 zajęła Toyocie niecałe 2 lata!

Na uwagę zasługuje samochód hybrydowy numer 100 000 sprzedany w Polsce. To wyjątkowa Toyota Corolla TS Kombi GR Sport. Mimo 184-konnego silnika 2.0 Hybrid Dynamic Force zużywa mniej niż 5 l/100 km oraz emituje około 110 g/km CO2. Co więcej, rozpędza się do pierwszej setki w 8,1 s. Hybrydowa Corolla TS Kombi GR Sport wyróżnia się dwukolorowym nadwoziem, LED-owymi światłami, 17” felgami aluminiowymi GR Sport oraz sportowymi zderzakami.

Samochody hybrydowe Toyoty

Samochody hybrydowe Toyoty kluczowym elementem strategii Beyond Zero

PR Senior Manager Toyoty Motor Poland, Robert Mularczyk, zaznaczył, że elektryczne napędy hybrydowe w samochodach Toyoty są rozwiązaniem, które może przyczynić się do poprawy jakości życia Polaków. Cisza, niskie zużycie paliwa i brak emisji spalin to jedne z wielu korzyści, które gwarantują właśnie hybrydy. W jeździe miejskiej mogą poruszać się nawet przez 80% czasu jazdy na silniki elektrycznym. Dzięki temu nie wydaje praktycznie żadnych dźwięków i nie emituje CO2 do atmosfery.

Co więcej, hybrydy Toyoty nie potrzebują specjalnej infrastruktury do ładowania baterii z zewnątrz. Akumulator odzyskuje energię z hamowania i przejmuje nadwyżkę energii wytworzonej przez silnik spalinowy. Samochody hybrydowe Toyoty emitują nawet 90% mniej tlenków azotu niż dopuszcza norma Euro 6 dla aut Diesla. Dla Toyoty są one etapem pośrednim w realizacji strategii Beyond Zero. Celem koncepcji jest Toyota Mirai, czyli samochód wodorowy, który poza zerową emisją, oczyszcza powietrze podczas jazdy!

Samochody hybrydowe Toyoty

Najpopularniejsze hybrydy w Polsce

Niewątpliwie najpopularniejszą hybrydą w Polsce jest Toyota C-HR. Do 2020 roku sprzedano ponad 20 000 egzemplarzy. W naszym kraju zdecydowanie rządzi Toyota. Podium uzupełniają Corolla Hybrid (również ponad 20 000 egzemplarzy do 2020 roku) oraz RAV4 Hybrid (niecałe 20 000 sprzedaży). Tuż za nimi uplasował się Auris Hybrid (ponad 18 000 sztuk) oraz Yaris Hybrid (niecałe 15 000 egzemplarzy).

narzędzie do walki ze smogiem – Samochody hybrydowe toyota

Smog i inne zanieczyszczenia powietrza są spowodowane między innymi nadmierną emisją spalin i CO2. Technologia hybrydowa pozwala skutecznie z nimi walczyć. Toyota jest prawdziwym pionierem w tym obszarze. Od 1997 roku sprzedali ponad 15 milionów aut, co pozwoliło zaoszczędzić aż 120 milionów ton CO2! Podczas jazdy miejskiej hybrydy Toyoty mogą poruszać się na silniku elektrycznym nawet przez 80% czasu. Dzięki temu realnie pomagają naszej planecie!