Przejdź do treści
Toyota Highlander CFM 8

Nowa Toyota Highlander – pierwsza jazda największym hybrydowym SUV-em w Polsce

Nowa Toyota Highlander – w 2021 roku Toyota Motor Poland zaprezentowała nam niezwykłego siedmioosobowego SUV-a. Toyota Highlander to model produkowany co prawda od 2010 roku, jednak dotychczas dostępny był jedynie na rynku amerykańskim, kanadyjskim i australijskim. Jego najnowsza, 4. generacja z napędem hybrydowym, trafiła w tym roku na nasze podwórko. Co warto wiedzieć o nowym SUV-ie Toyoty? Zapraszamy do lektury!

NOWA Toyota Highlander — przyszedł czas na pogromcę terenowego Land Cruisera

Największym samochodem w ofercie Toyoty był do tej pory Land Cruiser. Nowy Highlander jest o 11 cm dłuższy, 4,5 cm szerszy i aż o 13,5 cm niższy od Land Cruisera. Dzięki takim wymiarom samochód posiada lepsze proporcje. Mimo wielkich rozmiarów jest dynamiczny i ma opływowe kształty. Nie jest po prosty kwadratowym klockiem. Agresywnego tonu nadają mu także 20-calowe koła z felgami z lekkich stopów.

Nowa Toyota Highlander jest samochodem siedmioosobowym. Warto jednak wiedzieć, że pojazd posiada składane rzędy foteli, przez co może mieć pojemność bagażnika od 332 litrów do nawet 1909 litrów! Co więcej, Highlander może ciągnąć przyczepę z hamulcem najzdowym o masie do nawet 2 ton! To model niezwykle uniwersalny i wielofunkcyjny. Może być używany jako samochód dla dużej rodziny, jak i dla mniejszej ilości osób. Ze względu na napęd hybrydowy jest pojazdem oszczędnym, przez co może być wykorzystywany do codziennej jazdy! Jeśli lubisz duże samochody, Toyota Highlander jest stworzona dla Ciebie!

Nowa Toyota Highlander

NOWA Toyota Highlander z napędem hybrydowym 4. generacji – oszczędność i ekologia

W Polsce nową Toyotę Highlander można zakupić wyłącznie z napędem hybrydowym czwartej generacji. Łączna moc układu wynosi aż 248 KM (silnik benzynowy o pojemności 2.5 litra i mocy 190 KM + motor elektryczny o mocy 184 KM). Samochód posiada napęd na 4 koła. Ponadto tylne koła mogą być w razie potrzeby dodatkowo wspomagane silnikiem elektrycznym. Co więcej, kierowca może śledzić przenoszenie momentu obrotowego na przednią i tylną oś z poziomu kabiny. Nowe rozwiązania technologiczne i zastosowanie układu hybrydowego w tak dużym samochodzie sprawia, że używanie go na co dzień jest czystą przyjemnością!

Toyota Highlander – duży SUV, który może być nowoeczesnym, rodzinnym samochodem

Mimo tego, że nowy Highlander jest największym samochodem Toyoty, może sprawdzić się w roli auta rodzinnego. Ze względu na swoje rozmiary i technologie jest bardzo wygodny, komfortowy i, co najważniejsze, bezpieczny. Oferowany jest z kompletem systemów bezpieczeństwa Toyoty (Toyota Safety Sense).

W aucie zastosowano aktywny tempomat, który charakteryzuje się wyjątkową inteligencją. Utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu i potrafi ocenić sytuację na drodze, zauważając niebezpieczeństwa, na przykład ostry zakręt lub przeszkoda. Wnętrze nowego Highlandera jest niezwykle nowoczesne i innowacyjne. Posiada elektroniczne zegary. Między nimi znajdziesz główny 12,3-calowy wyświetlacz. Do tego na przedniej szybie znajduje się HUD, a w lusterku wstecznym znajdziesz czwarty wyświetlacz. Mimo sporej ilości elektroniki w środku korzystanie z niej jest niezwykle intuicyjne i proste. Co więcej, główny panel możesz podzielić na dwa pola i zarządzać, przykładowo nawigacją i klimatyzacją.

Nowa Toyota Highlander

Jak wygląda jazda Toyotą Highlander?

Czy poruszanie się dwutonowym gigantem może być wygodne? W przypadku Toyoty Highlander jak najbardziej jest to możliwe! Jazda tym SUV-em jest zaskakująco łatwa i przyjemna. Mimo dużych gabarytów i wagi, prowadzenie samochodu jest bardzo przyjemne, a widoczność stoi na najwyższym poziomie. Dzięki temu parkowanie jest dziecinnie proste. Do tego liczne czujniki i kamery znacząco ułatwiają wykonywanie różnych manewrów.

248-konny układ napędowy sprawia, że Hihglander jest autem dynamicznym. Mimo 2 ton masy przyspiesza do pierwszej setki w nieco ponad 8 sekund. Przy standardowej jeździe w środku samochodu jest bardzo cicho. Konstrukcja Highlandera jest dobrze wytłumiona, dzięki czemu możesz cieszyć się muzyką płynącą z 11 wysokiej jakości głośników JBL.

Ile pali nowa Toyota Highlander?

Duży samochód to duże spalanie? Nic bardziej mylnego! Według danych fabrycznych podanych przez Toyotę, zużycie paliwa powinno plasować się na poziomie 6,6-7,2 l/100 km. Podczas jazd testowych, które obejmowały różne warunki (w tym jazdę w trybie Sport) komputer wskazał wartość 8,6 l/100 km. To świetny wynik jak na tak duże auto.

Toyota Highlander – ile kosztuje nowy SUV?

W najtańszej opcji Prestige cena zapłacisz 231 900 PLN, a w droższej wersji Executive – 267 900 PLN. Jednakże cena może być obniżona o bonus ekologiczny, który wynosi dokładnie 7,3% od ceny katalogowej. W ten sposób możesz zaoszczędzić od 17 do 19,5 tys. W przypadku zakupu Highlandera w leasingu miesięczna rata wyniesie Cię około 2500 PLN netto miesięcznie w wersji Prestige, a w droższej opcji Executive – około 3000 PLN netto.

Nowa Toyota Highlander

Gdzie możesz dostać najlepsze samochody Toyoty na atrakcyjnych warunkach finansowych?

W Carolina Fleet Management możesz znaleźć różne modele hybrydowe Toyoty, które możesz wynająć w długim lub krótkim terminie. Ponadto oferujemy również leasing dla firm. Stale poszerzamy naszą flotę, przez co każdy może znaleźć model dostosowany do własnych potrzeb i indywidualnych preferencji. W CFM dbamy o każdego klienta, przez co nasz współpraca z pewnością przebiegnie pomyślnie i owocnie. Twoje zadowolenie jest dla nas priorytetem!