Przejdź do treści

Toyota T-Mate, czyli najwyższy poziom bezpieczeństwa

Toyota T-Mate – jednym z najważniejszych aspektów, jakimi kierujemy się podczas kupna samochodu, jest jego bezpieczeństwo. Toyota jest tego świadoma i stale rozwija swoje systemy zabezpieczeń, które mają za zadanie zagwarantować jak największą ochronę kierowcy. Nowa generacja systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy T-Mate to prawdziwy game-changer, który łączy systemy wspomagające (ADAS) z dodatkowymi zabezpieczeniami. Co warto wiedzieć o systemie T-Mate i jak działa? Zapraszamy do lektury!

Statystyki wypadków i kolizji drogowych w Polsce

Mimo tego, że liczba wypadków i kolizji na ulicach Polski z roku na rok się zmniejsza, liczby te nadal są bardzo duże. Toyota, wprowadzając najnowsze technologie, pragnie zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpieczeństw na drodze. Dane pokazują, że rozwój technologiczny może pozytywnie wpływać na bezpieczeństwo, ponieważ w 2020 roku zanotowano o ponad 22% mniej wypadków, niż w roku ubiegłym. Wpływ na to mogła mieć pandemia, ale w 2019 roku również było o ponad 1000 wypadków mniej, niż w 2018 roku. Mimo tego, że liczby sukcesywnie się zmniejszają, nadal mówimy o kilkudziesięciu tysiącach wypadków rocznie, w których ginie ponad 2000 osób. Dlatego Toyota T-Mate może być bardzo pomocnym rozwiązaniem.

Rozwój Toyoty w kierunku stuprocentowej ochrony i wsparcia kierowcy

Toyota łączy znane do tej pory systemy bezpieczeństwa i technologie wspomagające kierowcę w jeden organizm – Toyota T-Mate. To najnowsza technologia, która zapewnia najwyższy poziom ochrony kierowcy i pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki T-Mate samochód staje się prawdziwym partnerem kierowcy, tworząc z nim jeden organizm!

Najnowszy produkt Toyoty powstał w efekcie ciągłego doskonalenia systemów bezpieczeństwa w swoich samochodach. Głównym celem azjatyckiego giganta jest zmniejszenie liczby wypadków, zapewnienie ochrony wszystkim uczestnikom ruchu drogowego oraz wsparcie kierowcy w rutynowych działaniach. Rozwiązania te odgrywają coraz większą rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa jazdy.

Toyota T-Mate

Toyota T-Mate jako rozszerzenie pakietu Toyota Safety Sense

Aktualne systemy bezpieczeństwa Toyoty znane były pod postacią pakiety Safety Sense. Od teraz wszystkie technologie poprawiające bezpieczeństwo i wspierające kierowcę będą miały jednolitą nazwę – Toyota T-Mate. Obejmie ona szeroką gamę układów zaprojektowanych dla zwiększenia ochrony w wielu różnych sytuacjach – od precyzyjnego parkowania, przez ostrzeganie o zagrożeniu, po jazdę miejskimi ulicami i autostradami.

Co więcej, technologie są stale rozwijane i dopracowywane. Wszystko po to, by zapewnić kierowcom jak najwyższą jakość usług. W dzisiejszych czasach Toyota montuje w swoich samochodach liczne czujniki, radary i kamery, które monitorują zarówno działanie pojazdu, jak i jego otoczenie. W ten sposób systemy mogą ostrzegać o potencjalnych zagrożeniach i wspomagać kierowcę. Technologia pozwoliła stworzyć wsparcie w automatycznym hamowaniu, kontrolowania pasa ruchu, stworzenie czujników martwego pola, a wręcz zapobiegają wypadkom. Toyota T-Mate to szansa na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa na drogach! System Toyota T-Mate zawiera pakiet Toyota Safety Sense poszerzony o dodatkowe zabezpieczenia czynne i funkcję automatycznego parkowania.

Najnowsza generacja czynnych systemów bezpieczeństwa Toyota T-Mate – co zawiera system Toyota T-Mate?

W najnowszym rozwiązaniu Toyoty znajdzie się układ wczesnego reagowanie w razie ryzyka zderzenia, który zostanie dodatkowo rozbudowany o funkcję ograniczenia przyspieszenia przy małej prędkości. Ponadto samochody wyposażone w Toyota T-Mate otrzymają asystenta włączania się do ruchu na skrzyżowaniach. Dodatkowo zostanie wprowadzona ulepszona funkcja wykrywania pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka i układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach. Co ciekawe, Toyota T-Mate będzie umożliwiać zdalne aktualizacje przez Internet. Dzięki temu wszystkie funkcje i systemy bezpieczeństwa będą stale aktualizowane i rozbudowywane o nowe funkcje.

Systemy bezpieczeństwa Toyota T-Mate będą wprowadzane stopniowo wraz z premierami nowych samochodów. Szczegółowa zawartość pakietu T-Mate będzie się różnić w zależności od modelu i wersji wyposażenia. W Carolina Fleet Management oferujemy Wam najnowsze samochody Toyoty, które będą wyposażone w innowacyjne systemy bezpieczeństwa. Korzystając z naszej oferty, możecie być pewni o technologie zabezpieczające, chroniące i wspierające waszą codzienną jazdę. Zdrowie i zadowolenie naszych klientów jest dla nas absolutnym priorytetem!