Przejdź do treści

Toyota Yaris hatchback – nowy lider w Europie wśród aut miejskich

Toyota Yaris hatchback – w 2021 roku miejska Toyota mogła pochwalić się mianem najpopularniejszego samochodu w Europie! W samym styczniu zarejestrowano ponad 18 tysięcy sztuk tego modelu! W efekcie Toyota zajęła trzecie miejsce w rankingu marek. Dlaczego klienci tak pokochali miejskiego Yarisa? Czas rozwiać wszelkie wątpliwości!

Toyota Yaris hatchback – sukces na rynku europejskim i polskim

W styczniu 2021 roku Toyota Yaris zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu najlepiej sprzedających się samochodów w 27 krajach Unii Europejskiej. W tym okresie nową Toyotę nabyło ponad 18 tysięcy klientów. W czasie, gdy cały rynek motoryzacyjny spadał, wyniki Toyoty wzrastały! W efekcie pozycja azjatyckiego giganta wzmocniła się jeszcze bardziej. Marka w pierwszym miesiącu ubiegłego roku sprzedała ponad 50 tysięcy samochodów na europejskim rynku. W samej Polsce zarejestrowano ponad 1500 sztuk Yarisów, co było drugim wynikiem na rodzimym rynku. Co ciekawe, pierwsze miejsce zajął inny model Toyoty – Corolla.

Toyota Yaris hatchback

Toyota Yaris i nowe standardy

Nowa generacja Yarisa zadebiutowała na europejskim rynku w ubiegłym roku. Toyota jak zwykle wprowadziła nowe standardy, ponieważ po raz pierwszy użyła w samochodzie z segmentu B napędu hybrydowego 4. generacji. Dodatkowo samochody były wyposażone w zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyoty. Nowy model został zbudowany na modułowej platformie GA-B z serii TNGA. Jego konstrukcja wyróżnia się sztywnością, precyzyjnym zawieszeniem i niskim środkim ciężkości.

Co więcej, wprowadzono również centralną poduszkę powietrzną między fotelem kierowcy i pasażera.Auto zostało zaprojektowane przez studio ED2 Toyoty pod Niceą, a produkowane jest w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes. Napęd hybrydowy oraz silnik 1.5 do nowego Yarisa jest produkowany w technologii TNGA w fabryce TMMP w Polsce.

Toyota Yaris hatchback

Najnowsze Toyoty Yaris dostępne w ofercie Carolina Fleet Management

W CFM oferujemy najlepsze i najnowsze samochody z floty azjatyckiego producenta. Nie inaczej jest w przypadku samochodów miejskich. Stale poszerzamy nasz asortyment, by nasi klienci mogli korzystać z najwyższej jakości pojazdów.


Naszym zadaniem jest spełnianie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Z tego powodu inwestujemy w najnowsze samochody, w tym również w innowacyjne hybrydowe Toyoty Yaris. U nas znajdziesz możliwość wynajmu długoterminowego, najmu krótkoterminowego i leasingu dla firm na atrakcyjnych warunkach finansowych. Co więcej, nasza oferta skierowana jest zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla klientów prywatnych.

Toyota Yaris hatchback