Przejdź do treści
Toyota Yaris Cross Hybrid

Nowa Toyota Yaris Cross – maksymalne bezpieczeństwo

Nowa Toyota Yaris Cross zdobył 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa EURO NCAP. To najwyższy możliwy wynik. Jeśli szukasz samochodu, w którym będziesz czuć się pewnie, nowa Toyota będzie idealnym wyborem. Sprawdź, dlaczego crossover segmentu B, który niedawno zadebiutował na polskim rynku jest tak bezpiecznym samochodem!

Nowa Toyota Yaris Cross wprowadza nowe standardy bezpieczeństwa

Nowa Toyota Yaris Cross, podobnie jak swój mniejszy brat Yaris, zdobyła 5 gwiazdek w badaniach bezpieczeństwa pojazdów Euro NCAP. To najwyższy wynik, który potwierdza bezpieczeństwo auta oraz skuteczność jego systemów bezpieczeństwa. Toyota Safety Sense sprawdza się wyjątkowo skutecznie, przez co Yaris Cross może być wykorzystywany przez osoby, które szukają pewnych i niezawodnych rozwiązań!

Nowa Toyota Yaris Cross gwarancją bezpieczeństwa

Azjatycki producent samochodów już wcześniej mógł pochwalić się najwyższą oceną poziomu bezpieczeństwa. W ostatnim czasie również Yaris IV generacji oraz napędzany wodorem Mirai. Co więcej, najnowszy Yaris Cross był testowany w Europie i Australii zarówno w wersji benzynowej, jak i hybrydowej. W każdym przypadku samochód otrzymał 5 gwiazdek, które potwierdzają pełne bezpieczeństwo pojazdu Toyoty.

Nowa Toyota Yaris Cross została przetestowana w klasycznych sprawdzianach dotyczących ochrony przewożonych dorosłych pasażerów i dzieci. Do tego sprawdzono systemy czynnego bezpieczeństwa, ochrony pieszych i rowerzystów, a także ochronę głowy i szyi osób znajdujących się w pojeździe. Jak wygląda punktacja poszczególnych obszarów?

  • Ochrona dorosłych – 86%;
  • ochrona dzieci – 84%;
  • skuteczność czynnych systemów bezpieczeństwa – 81%;
  • ochrona pieszych i rowerzystów – 78%;
  • ochrona szyi i głowy – 84%.

Jak mówią eksperci z Euro NCAP: „System automatycznego hamowania awaryjnego Yarisa Cross wykrywa zarówno pozbawionych ochrony użytkowników dróg, jak pieszych i rowerzystów, jak i inne pojazdy. Reakcja systemu na ryzyko kolizji z pieszymi była dobra (najwyższa ocena z pięciu), a z rowerzystami adekwatna (druga najwyższa ocena z pięciu). Samochód uniknął kolizji z nimi lub znacząco ograniczył skutki zderzenia w większości testów przeprowadzonych według różnych scenariuszy”.

Nowa Toyota Yaris Cross

Toyota wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa w autach segmentu B

Toyota znana jest ze swoich pionierskich działań na rynku motoryzacyjnym. Nie inaczej jest teraz! Najnowszy Yaris Cross wnosi do segmentu miejskich crossoverów technologię hybrydową czwartej generacji, elektryczny napęd na cztery koła AWD-i oraz nowe standardy bezpieczeństwa biernego i czynnego. Nigdy wcześniej kompaktowe samochody miejskie nie były tak komfortowe i bezpieczne.

Inżynierzy Toyoty na pierwszym miejscu postawili bezpieczeństwo użytkowników pojazdu. Z tego powodu opracowali sztywną konstrukcję nadwozia oraz dodali komplet poduszek powietrznych uzupełniony o dodatkową znajdującą się między fotelami. Do tego Yaris Cross może pochwalić się technologią Toyota Safety Sense, która jest w stanie wykryć zagrożenia i pomóc kierowcy w reagowaniu. Co więcej, rozwiązanie to jest dostępne w każdej wersji pojazdu! Pokazuje to, że Toyocie rzeczywiście zależy na ochronie kierowcy oraz pasażerów!

Z czego składa się system Toyota Safety Sense?

Podstawowym elementem systemu bezpieczeństwa Toyoty jest układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), który jest wzbogacony o system wykrywania pieszych zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Ponadto identyfikuje rowerzystów.

Dodatkowo system posiada układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach oraz wspomaganie kierownicy w sytuacji niebezpieczeństwa. Safety Sense od Toyoty wyposażony jest również w adaptacyjny tempomat, asystenta utrzymywania pasa ruchu (LTA), system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), system rozpoznawania znaków drogowych (RSA), automatyczne światła drogowe (AHB) oraz system eCall, który w razie wypadku automatycznie powiadomi odpowiednie służby i przekaże lokalizację pojazdu.

Opcjonalnie można zainwestować w adaptacyjne światła drogowe z reflektorami Full LED. Istnieje również możliwość wykupienia systemu ostrzegającego o ruchu poprzecznym w trakcie cofania i układzie monitorowania martwego pola. Manewrowanie ułatwiają inteligentne czujniki parkowania z funkcją detekcji przeszkód i automatycznego hamowania oraz opcjonalny monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni, który daje podgląd otoczenia auta w czasie rzeczywistym.

Nowa Toyota Yaris Cross

Toyota Teammate Advanced Park – półautomatyczny system parkowania

To innowacyjne rozwiązanie, które pomaga kierowcy w parkowaniu. Układ przejmuje kontrolę nad kierownicą, gazem i hamulcem podczas cofania i parkowania równoległego. Można go wykorzystać również w trakcie wyjeżdżania z miejsc parkingowych.

Jak wyglądają testy bezpieczeństwa Euro NCAP?

Osiągnięcie 5 gwiazdek w teście Euro NCAP nie jest takie łatwe! Badania te systematycznie są aktualizowane i coraz bardziej wymagające. Sprawdzają one kompleksowo bezpieczeństwo auta.

Testy zderzeniowe obejmują:

  • zderzenie czołowe z prędkością 50 km/h;
  • zderzenie czołowe pełną szerokością auta w sztywną barierę;
  • zderzenie boczne z mobilną odkształcalną barierą;
  • zderzenie samochodu bokiem ze słupem.

W czasie tych testów sprawdzany jest wpływ kolizji zarówno na kierowcę i dorosłych pasażerów, jak i na dzieci.

Pojazdy Toyoty w CFM – najwyższy poziom bezpieczeństwa

W Carolina Fleet Management również dokładamy wszelkich starań, aby bezpieczeństwo naszych klientów stało na jak najwyższym poziomie. Z tego powodu oferujemy wam najnowsze modele Toyoty, które wykorzystują innowacyjne technologie poprawiające zabezpieczenia i ochronę. Z nami będziesz czuł się pewnie na drodze!