Przejdź do treści

Czy hybrydy są tańsze w utrzymaniu? Najważniejsze korzyści samochodów hybrydowych

Główną cechą pojazdów z napędem hybrydowym jest wykorzystanie dwóch źródeł napędu. Korzystają one z silnika benzynowego i elektrycznego. W efekcie można liczyć na spore oszczędności związane z kosztami paliwa. Jednakże samochody tego typu mają jeszcze więcej zalet. Sprawdź, co możesz zyskać, kupując hybrydę!

Konstrukcja, która pozwala oszczędzać

Hybrydy Toyoty są tańsze w eksploatacji przede wszystkim ze względu na wyjątkową konstrukcję. Już pierwsze samochody tego typu, które wyprodukowano 25 lat temu, charakteryzowały się oryginalną budową, która jest zupełnie inna niż tradycyjnych jednostek benzynowych lub z silnikiem diesla.

Wykorzystywanie dwóch silników

Najważniejszą cechą hybrydowych Toyot jest wykorzystanie dwóch źródeł napędu, co znacząco odciąża silnik benzynowy. Dzięki temu nie musi on pracować cały czas, a w szczególności w momentach, gdy spalanie jest największe. Poruszanie się w korkach, czekanie na światłach, manewrowanie na parkingu czy jechanie z niewielką prędkością to momenty, w których spalanie paliwa diametralnie rośnie. Hybrydy rozwiązują ten problem, ponieważ zmagazynowana energia wykorzystywana jest właśnie wtedy. W efekcie samochód może nie zużyć nawet kropli paliwa! Co ciekawe, ponad ¾ miejskich tras może zostać pokonanych tylko i wyłącznie w trybie elektrycznym!

Odzyskiwanie energii z hamowania

Samochody hybrydowe wyróżniają się również możliwością poruszania się nawet na rozładowanym silniku elektrycznym. W takiej sytuacji pojazd przełączy się na napęd spalinowy, ładując w tym czasie baterie. Do tego sama jednostka elektryczna posiada umiejętność pozyskiwania energii z hamowania. Polega to na tym, że w trakcie hamowania regeneracyjnego (czyli popularnego hamowania silnikiem) odzyskiwana jest część energii, która w tradycyjnych samochodach jest zamieniana na ciepło.

Serwisowanie hybrydowych Toyot

Toyota jest światowym liderem na rynku samochodów hybrydowych. Kierowcy pokochali je nie tylko za świetne właściwości jezdne, ale również na atrakcyjne ceny serwisowania. Do tego poszczególne elementy zużywają się wolniej, ponieważ wykorzystywane są innowacyjne technologie, takie jak hamowanie regeneracyjne, które oszczędza klocki i tarcze hamulcowe. Dodatkowo awaryjność pojazdu jest znacznie zmniejszona, ponieważ nie posiada on takich elementów jak alternator, turbina, koło dwumasowe czy sprzęgło.

Bezawaryjność hybryd potwierdzają rankingi

Jakość samochodów hybrydowych Toyoty potwierdzają niezależne rankingi bezawaryjności. Pojazdy te należą do ścisłej czołówki najmniej problematycznych aut dostępnych na rynku. Badania przeprowadzone w 2020 roku przez brytyjski miesięcznik “What Car?” wykazały, że najmniej awaryjne samochody używane to właśnie modele Toyoty. Aż pięć pierwszych miejsc zajęły hybrydy Toyoty i Lexusa, a otwierający zestawienie Yaris wyróżniał się 100% bezawaryjnością.

Używane hybrydy mają wyższą wartość

Korzystanie z samochodów hybrydowych przynosi korzyści od momentu kupna, aż po sprzedaż pojazdu. Wszystko ze względu na fakt, że auta z napędem hybrydowym dłużej trzymają wartość. Technologia dopracowywana przez 25 lat to gwarancja najwyższej jakości, ponieważ Toyota opracowała już cztery generacje, za każdym razem usprawniając konstrukcję, zmniejszając wagę i optymalizując przepływ energii. Dzięki temu klienci doceniają używane Toyoty i są w stanie zapłacić za bezpieczeństwo i niezawodność.

Hybrydowe Toyoty dostępne w Carolina Fleet Management

CFM oferuje kierowcom najlepsze samochody Toyoty od ponad 20 lat. Ponadto w wyniku swojej działalności CFM nawiązała współpracę z prestiżowymi partnerami takimi jak:

  • Nowa Era
  • Uniqa
  • Toyota Material Handling
  • Polski Komitet Olimpijski
  • Metro Warszawskie

Dzięki elastycznemu podejściu do klienta i zrozumieniu rynku, w CFM możesz znaleźć najnowsze hybrydy Toyoty, które dostępne są zarówno w formie wynajmu długoterminowego, jak i najmu w krótkim terminie.