Przejdź do treści

Fleet management

Fleet management czyli zarządzanie flotą pojazdów to termin, który obejmuje działania i technologie wykorzystywane przez firmę do zarządzania pojazdami, jakie ma w obrębie swojej floty. Sam proces fleet management zawiera się w kilku tematach, w tym logistyce, zapewnieniu bezpieczeństwa kierowcom oraz ich pojazdom, a także dbaniu o same pojazdy – w tym zarządzanie paliwem czy konserwację. Przy dużej ilości obsługiwanych maszyn fleet management staje się zupełnie nieodzowny. W większych firmach, jako totalnie niezbędna dziedzina, pozwala obniżyć koszty związane z obsługą floty, zwiększyć wydajność oraz zoptymalizować wszelakie konieczne działania. Jednym słowem fleet management pozwala na odciążanie przedsiębiorstwa z ogromu pracy administracyjnej, pozwalając zaoszczędzić czas, nerwy oraz finanse.


Fleet management – powierz to specjalistom

Fleet management to całość procesów związanych z zarządzaniem flotą pojazdów, czyli wszystkimi samochodami, którymi operujemy w obrębie przedsiębiorstwa. Jego trzon zawiera się w analizowaniu i gromadzeniu danych, opracowywaniu strategii i metod umożliwiających zarządzanie pojazdami. Jest to proces odpowiedzialny i pochłaniający dużo czasu, wymagający sporego doświadczenia i dużych kompetencji, dlatego warto złożyć go w ręce specjalistów.  Powierzenie floty ekspertom może okazać się konieczne przy większej ilości pojazdów, gdy zarządzanie nią staje się poważnym i wymagającym zadaniem. W każdym z tych przypadków możemy Ci pomóc. Zlecając fleet management grupie specjalistów, zyskujesz czas – własny i pracowników, oszczędzasz pieniądze i zapewniasz swoim pojazdom kompleksową opiekę. 

Fleet management, czyli zarządzanie całą flotą samochodową to:

 • skomponowanie oferty dopasowanej do klienta;
 • kontrola i raportowanie wszystkich finansów związanych z obsługą floty;
 • wykonywanie raportów dotyczących eksploatacji floty, zużycia paliwa itd.;
 • zarządzanie ogumieniem, kartami paliwowymi;
 • zapewnienie usługi door-to-door;
 • pomoc w wyborze polisy i dopilnowanie ciągłości ubezpieczenia.

Powierz nam swoją flotę – korzyści z powierzenia

Misją, która nam przyświeca, jest takie operowanie flotą naszych klientów, aby mogła sprawnie i bez problemów przyczyniać się do rozwoju i ciągłości przedsiębiorstwa. Sprawny i wydajny fleet management to jeden z fundamentów w działaniu każdej firmy. By zapewnić jej te cechy, stworzyliśmy doświadczony zespół ekspertów, który pomoże Ci w bezproblemowym zarządzaniu i kontrolowaniu wybranej grupy pojazdów.

Nasza oferta skierowana jest do właścicieli firm oraz osób, które zarządzają flotą samochodową danej firmy. Szczycimy się indywidualnym podejściem do każdego klienta, elastycznością i otwarciem na jego potrzeby. Gwarantujemy pomoc w zarządzaniu i kontroli pojazdów, atrakcyjne finansowanie i zaopatrzenie w wydajne ekonomicznie oraz atrakcyjne samochody. Nasze doświadczenie pozwala nam proponować najnowsze rozwiązania technologiczne i metodyczne, wpływając tym samym na niskoemisyjność floty naszych klientów. 

Będąc odpowiedzialnymi za Twoją flotę, kontrolujemy wszelkie wydatki z nią związane, dbamy o to, by Twoje samochody były odpowiednio serwisowane i bezpieczne – pomagamy w wyborze atrakcyjnego ubezpieczenia, dbając również o zachowanie jego ciągłości. W ramach fleet management przygotowujemy też raporty dotyczące zdarzeń, zużycia pojazdów, paliwa, wad i możliwych usterek. Robimy wszystko, by Twoja flota spełniała swoją rolę, przyczyniając się do rozwoju Twojego przedsiębiorstwa. Firmom, które nie dysponują własną flotą, proponujemy wynajem na zasadach długoterminowych.


Fleet management  – nasza oferta

Zlecając nam fleet management swojej firmy, dużo zyskujesz. Przede wszystkim czas, nerwy i pieniądze. Niższe stawki serwisowe, rabaty i zbiorcze faktury z długim terminem płatności. Spokojną głowę, idącą w parze z oddaniem floty w ręce specjalistów. Dokładamy wszelkich starań, by dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb klienta, być zawsze w kontakcie, a zaistniałe problemy rozwiązywać w jak najkrótszym czasie. 

Nasza oferta zawiera:

 • indywidualne i elastyczne podejście do klienta;
 • atrakcyjne finansowanie dla firm i korporacji;
 • wsparcie dedykowanego opiekuna;
 • wsparcie doświadczonego zespołu CFM;
 • niższe stawki serwisowe;
 • usługa door-to-door;
 • kontrolę wydatków dotyczących floty, minimalizowanie kosztów;
 • sporządzanie raportów dotyczących eksploatacji floty, zużycia paliwa, usterek;
 • wsparcie wewnętrznego działu flotowego lub stworzenie go w ramach outsourcingu;
 • kompleksową realizację działań nałożonych na dział zarządzania flotą;
 • wspomaganie użytkowników floty w realizacji ich działań poprzez usprawnienie funkcjonowania floty;
 • ewidencjonowanie wykroczeń drogowych oraz współpracę z służbami – w kwestii tych wykroczeń;
 • dopasowanie polisy ubezpieczeniowej, dbanie o jej ciągłość, zgłaszanie nowych pojazdów;
 • serwisowanie samochodów w serwisach ASO, zarządzanie ogumieniem i kartami paliwowymi;
 • nadzorowanie procesów urzędowych związanych z nabywaniem i zbyciem pojazdów;
 • koordynację w zamawianiu i rotacji samochodów służbowych;
 • doświadczenie i wsparcie naszych specjalistów, rekomendacje, wskazywanie najlepszych ścieżek rozwoju, stosowanie najlepszych praktyk;
 • dla firm, które nie posiadają wewnętrznej floty, mamy w ofercie wynajem długoterminowy.

Administracja i Fleet management

Zapewniamy Ci pełną administrację i zarządzanie firmową flotą. Ze strony administracyjnej zbieramy dane o pojazdach, tworzymy rejestry i raporty. Reagujemy na zdarzenia, dokładając wszelkich starań, aby rozwiązać zaistniałe problemy w jak najkrótszym czasie. Ze strony zarządczej podejmujemy decyzje, poszukujemy najlepszych rozwiązań, modulujemy Twoją flotę pod ekonomię, ekologię i bezpieczeństwo. Planujemy i opracowujemy strategie. Nasze doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwalają na zastosowanie w Twojej firmie najlepszych i najbardziej efektywnych rozwiązań, by Twoja flota mogła szczycić się dostępnością i mobilnością, a ta część przedsiębiorstwa stanowiła bezpieczny i stały człon Twojego sukcesu.