Przejdź do treści

Obsługa floty samochodowej

Fleet management, czyli termin określający zarządzanie flotą samochodową, opiera się na czasochłonnych, skomplikowanych procesach, mających za zadanie zapewnienie bezpiecznej, skoordynowanej i skontrolowanej grupy pojazdów, zdolnych spełniać zadania biznesowe. Jednym słowem obsługa floty samochodowej pozwala na odciążanie przedsiębiorstwa z ogromu pracy administracyjnej, pozwalając zaoszczędzić czas, nerwy oraz finanse. Wobec dużej firmowej floty, jaka może istnieć w większych firmach lub korporacjach, obsługa floty samochodowej staje się zupełnie nieodzowna. 

Obsługa floty samochodowej ułatwia optymalizację procesów związanych z kontrolowaniem i koordynowaniem floty, co pomaga obniżyć koszty operacyjne oraz zwiększyć wydajność floty. Kładzie się tutaj nacisk na zwiększenie mobilności kierowców, zapewniając im dostęp do pojazdu, którym mogą wykonywać zadania biznesowe, bez względu na to, czy jest on w pełni sprawny, czy uległ awarii. Decydując się na zewnętrzną obsługę floty samochodowej, przedsiębiorstwa mogą maksymalizować swój rozwój dzięki uzyskanym oszczędnościom i lepszemu wykorzystaniu własnych zasobów.


Dla jakich firm?

Obsługa floty samochodowej może być potrzebna w dużych firmach i korporacjach, a jej wsparcie i opieka nad flotą wspomoże działania właściciela lub/ i osób, które zarządzają flotą samochodową danej firmy. Jak carolina Fleet Management kierujemy się indywidualnym podejściem do każdego klienta. Naszymi cechami są elastyczność i otwarcie na różne potrzeby naszych klientów. Zajmując się obsługą floty, gwarantujemy profesjonalizm w zarządzaniu pojazdami, przejmujemy kontrolę nad działaniami i stanem pojazdów. Naszym klientom gwarantujemy atrakcyjne warunki, takie finansowanie, a także wybór spomiędzy nowoczesnymi, wydajnymi, niskoemisyjnymi samochodami, które mamy w swojej ofercie. Bogate doświadczenie pozwala nam zaproponować rozwiązania, które znajdą zastosowanie w Twojej firmie i pozwoli Ci odczuć zmianę w wydajności swojej floty. 

Biorąc odpowiedzialność za pracę Twojej floty, kontrolujemy wszelkie zdarzenia i wydatki z nią związane. Dbamy o samochody – w pierwszej kolejności, by były odpowiednio serwisowane, ogumione, pozbawione usterek, zadbane i sprawne, a ponad to bezpieczne – pomagamy w wyborze atrakcyjnego ubezpieczenia, dbając również o zachowanie jego ciągłości. 

Obsługa floty samochodowej to też administracja, przygotowujemy raporty dotyczące zdarzeń, zużycia pojazdów, paliwa, wad i możliwych usterek, archiwizujemy dokumentację, dbamy o regulaminy, zapisy i egzekwowanie umów, aktualizowanie polityki flotowej. Robimy wszystko, by Twoja flota jak najlepiej i bezproblemowo spełniała swoją rolę, przyczyniając się do rozwoju całego przedsiębiorstwa. 

Zewnętrzna obsługa floty samochodowej staje się koniecznością w firmach i korporacjach z dużą ilością pojazdów – szczególnie tych, w których pojazdy posiadają swoją wartość biznesową i są zaangażowane w działalność firmy. Przejęcie tej odpowiedzialnej części działania przedsiębiorstwa przez specjalistów pozwoli w sprawny, fachowy sposób przeprowadzić całość działań związanych z obsługą pojazdów. Firmom, które nie dysponują własną flotą, proponujemy wynajem naszych samochodów na zasadach długoterminowych.


Obsługa floty samochodowej – zadania 

Obsługa floty samochodowej w firmie jest konieczna, aby zapewnić dobrostan pojazdów tak, by były sprawne, bezpieczne i efektywne, dbając o wysoki poziom mobilności pracowników. Jednocześnie obsługa foty samochodowej to złożony i nieprosty proces, skoncentrowany na zarządzaniu pojazdami w ramach określonego budżetu. Polega na gromadzeniu i analizowaniu danych, wyprzedzaniu możliwych w ramach działania floty wydarzeń, określaniu strategii i podejmowaniu decyzji z nią związanych. Obsługa floty samochodowej to również planowanie metod i wdrażanie nowych rozwiązań przyczyniających się do zarządzania jej mobilnością.

Zadaniem obsługi floty jest zagwarantowanie, żeby każdy pracownik w firmie, do którego jest przyporządkowany samochód, mógł bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki, związane z użytkowaniem pojazdu. Czysta oszczędność czasu i nerwów pracowników i zarządu.


Obsługa floty samochodowej a zagadnienia administracyjne

Zarządzanie i czuwanie nad firmową flotą samochodową determinuje wielką dbałość o kwestie administracyjne. Pod pieczą osób zajmujących się obsługą floty znajdują się sprawy wszelkiej dokumentacji, w tym jej archiwizacja, tworzenie raportów i zestawień, dbanie o aktualność polis ubezpieczeniowych (także zgłaszanie nowych pojazdów) oraz dowodów rejestracyjnych. Obsługa floty samochodowej zajmuje się także kwestiami dopracowywania umów pod wymogi klienta i własne, egzekwowania zapisów tych umów (wynajmu), pilnowaniem przeglądów, napraw, serwisów, ogumienia aut. Do obsługi floty samochodowej należy również tworzenie strategii związanej z flotą, kreowanie oraz aktualizowanie polityki flotowej i kontrola zasad regulaminu dotyczącego używania auta służbowego. Spraw administracyjnych związanych z zarządzaniem flotą samochodową jest sporo, więc zlecając nam prace z nimi związane, zyskujesz czas, który możesz spożytkować na pozostałe, wymagające tego, działy firmy.


Obsługa floty samochodowej  – nasza oferta

Zlecając nam obsługę floty samochodowej w swojej firmie zyskujesz czas i pieniądze. Dokładamy wszelkich starań, aby zaistniałe problemy rozwiązywać w jak najkrótszym czasie, a sprawy floty nie musiały dłużej zajmować głowy właściciela. Nasza oferta zawiera między innymi:

  • indywidualne i elastyczne podejście do klienta, 
  • atrakcyjne finansowanie dla firm i korporacji;
  • wsparcie dedykowanego opiekuna oraz doświadczonego zespołu CFM;
  • niższe stawki serwisowe, kontrolę wydatków dotyczących floty, minimalizowanie kosztów;
  • sporządzanie raportów dotyczących eksploatacji floty, zużycia paliwa, awarii i usterek;
  • ewidencjonowanie wykroczeń drogowych oraz współpracę z służbami;
  • ubezpieczenie, serwisowanie samochodów, zarządzanie ogumieniem i kartami paliwowymi;
  • usługa door-to-door;
  • wskazywanie najlepszych ścieżek rozwoju, stosowanie najlepszych praktyk.

Zapraszamy do współpracy.