Przejdź do treści

Zarządzanie flotą samochodową

Zarządzanie flotą samochodową, to termin obejmujący działania i technologie, które są wykorzystywane przez firmę przy zarządzaniu pojazdami, jakie przedsiębiorstwo posiada w swojej flocie. Zarządzanie flotą samochodową opiera się na kilku działach: logistyce, dbaniu o stan techniczny i estetyczny pojazdów, zrządzaniu paliwem i konserwacji, a także zapewnieniu bezpieczeństwa kierowcom i prowadzonym przez nich samochodom. Taka duża ilość tematów, a przy tym odpowiedzialność, sprawia, że w większych firmach, gdzie flota samochodowa składa się z większej ilości maszyn, zarządzanie flotą samochodową staje się zupełnie konieczne. W dużych firmach i korporacjach zarządzanie flotą pozwala nie tylko sprawnie organizować pracę, ale też obniżyć koszty związane z jej obsługą, zoptymalizować działania oraz zwiększyć wydajność firmy.

Zarządzanie flotą samochodową  – korzyści

Zarządzanie flotą samochodową to całość procesów związanych z pojazdami używanymi w przedsiębiorstwie w celach biznesowych. Jego główne zadania to analiza i gromadzenie danych, opracowywanie strategii i metod umożliwiających zarządzenie pojazdami, kontrola nad pojazdami i dbanie o ich dostępność, stan techniczny i estetyczny. Zarządzanie flotą samochodową to proces o dużej odpowiedzialności, pochłaniający czas, wymagający sporego doświadczenia i dużych kompetencji, dlatego warto złożyć go w ręce ekspertów.  

Powierzenie opieki nad firmową flotą – specjalistom – jest właściwie nieodzowne, jeśli mieści dużą ilość pojazdów, a zarządzanie nią staje się prawdziwie wymagającym zadaniem. Zlecając zarządzanie flotą grupie specjalistów, zyskujesz poczucie bezpieczeństwa i czas potrzebny na rozwijanie własnej firmy, do tego oszczędzasz pieniądze i zapewniasz swoim pojazdom kompleksową opiekę. 

Zarządzanie flota samochodową – korzyści z powierzenia:

 • oferta dopasowana do klienta;
 • kontrola i raportowanie wszystkich finansów i zdarzeń związanych z obsługą floty;
 • wykonywanie raportów dotyczących eksploatacji floty, zużycia paliwa itd.;
 • zarządzanie paliwem, serwisami i ogumieniem;
 • pomoc w wyborze polisy i dopilnowanie ciągłości ubezpieczenia;
 • powierzenie bezpieczeństwa swojej floty specjalistom;
 • spokojna głowa.

Zarządzanie flotą samochodową  – oferta CFM

Zlecając nam zarządzanie flotą samochodową swojej firmy, zyskujesz czas i pieniądze. Korzyści biznesowe płyną z niższych stawek serwisowych, częstych rabatów czy zbiorczych faktur z długim terminem płatności. Zyskujesz też czas i spokojną głowę. Przekazując zarządzanie flotą w ręce specjalistów, możesz być spokojny o dobrostan swoich pojazdów. Kładziemy nacisk na dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta, jesteśmy elastycznie i profesjonalni. Staramy się być zawsze w kontakcie z naszymi klientami, by wszelakie komplikacje czy zaistniałe problemy rozwiązywać w jak najkrótszym czasie. 

W CFM oferujemy naszym klientom:

 • indywidualne podejście do klienta, elastyczność w kreowaniu oferty;
 • atrakcyjne finansowanie dla firm i korporacji;
 • wsparcie dedykowanego opiekuna oraz doświadczonego zespołu CFM;
 • minimalizowanie kosztów, np. niższe stawki serwisowe;
 • kontrolę wydatków dotyczących floty, sporządzanie raportów dotyczących eksploatacji floty, zużycia paliwa, usterek;
 • wsparcie wewnętrznego działu flotowego lub stworzenie go w ramach outsourcingu;
 • usługę door-to-door;
 • ewidencjonowanie zdarzeń drogowych oraz współpracę z odpowiednimi służbami w razie wypadku;
 • ubezpieczenie, dbanie o jego ciągłość,;
 • serwisowanie w serwisach ASO, zarządzanie ogumieniem i kartami paliwowymi;
 • nadzorowanie procesów urzędowych związanych z nabywaniem i zbyciem pojazdów;
 • firmom, nieposiadającym własnej floty, oferujemy wynajem długoterminowy.

Nie ma kwestii związanej z Twoją flotą samochodową, w której nie bylibyśmy specjalistami. Powierzając ją nam – oddajesz ją w dobre ręce.


Administracja i zarządzanie flotą samochodową – jesteśmy mistrzami

Zarządzanie flotą samochodową to nie to samo, co administrowanie, w CFM zapewniamy pełną administrację i zarządzanie firmową flotą. Pod kątem administracyjnym gromadzimy dane o samochodach będących we flocie, tworzymy zestawienia i raporty. Reagujemy na wszelkie zdarzenia, starając się rozwiązać zaistniałe problemy w jak najkrótszym czasie. Po stronie zarządczej poszukujemy najlepszych rozwiązań i podejmujemy decyzje, planujemy i opracowujemy strategie. Przeobrażamy Twoją flotę pod kątem ekologicznym, ekonomicznym oraz w zakresie bezpieczeństwa. 

Nasze doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwalają na zastosowanie w Twoim przedsiębiorstwie najnowszych i najbardziej efektywnych rozwiązań, by Twoja flota stanowiła bezpieczny i stały człon sukcesu Twojej firmy.

Powierz nam flotę w swoim przedsiębiorstwie

Nasza oferta skierowana jest do właścicieli firm oraz osób, które zarządzają flotą samochodową w przedsiębiorstwie. Jesteśmy dumni z indywidualnego podejścia do naszych klientów, elastycznością w tworzeniu ofert i otwarciem na konkretne potrzeby. Gwarantujemy wsparcie w zarządzaniu i kontrolowaniu pojazdów, atrakcyjne finansowanie, a także – w razie potrzeby – zaopatrzenie w nowoczesne, atrakcyjne, niskoemisyjne samochody. 

Naszą specjalnością jest takie koordynowanie zadań, związanych z flotą naszych klientów, aby ta mogła sprawnie przyczyniać się do rozwoju przedsiębiorstwa. Skoordynowane zarządzanie flotą samochodową to jedna z podstaw działania każdej firmy. By zapewnić jej te cechy, oferujemy pomoc doświadczonego zespołu ekspertów, który umocni Twoją firmę w bezproblemowym zarządzaniu i kontrolowaniu pojazdów o biznesowym przeznaczeniu.

Zarządzając flotą w Twoim przedsiębiorstwie, dbamy o to, by samochody będące jej częścią, były odpowiednio serwisowane i bezpieczne. Pomagamy w wyborze atrakcyjnego ubezpieczenia, dbając także o zachowanie jego ciągłości, samochody serwisujemy w ASO, dbamy o przeglądy i ogumienie. W ramach zarządzania flotą przygotowujemy też raporty dotyczące zdarzeń, zużycia pojazdów, paliwa, wad i możliwych usterek.  Zajmujemy się administracją – kontrolujemy wszelkie wydatki związane z flotą, dbając o minimalizowanie kosztów. Oprócz wsparcia całego doświadczonego zespołu, zyskujesz też pomoc dedykowanego opiekuna. Robimy wszystko, by Twoja flota przyczyniała się do Twojego sukcesu.