Przejdź do treści

Toyota, czyli najmniej awaryjne samochody dostępne na rynku

Najmniej awaryjne samochody Toyota – właśnie to wykazały niezależne testy przeprowadzone przez ADAC oraz Rankomat. Właściciele samochodów Toyoty wydają najmniej na naprawy i serwisowanie swoich pojazdów. Sprawdź sam, dlaczego warto zainwestować w pojazdy azjatyckiego producenta!

Samochody Toyoty – niezawodność przez lata

Tak naprawdę od wielu lat pojazdy spod szyldu Toyoty zajmują pierwsze miejsca w rankingach samochodów używanych. Co ważne, nie tylko modele do zadań specjalnych, takie jak Toyota Hilux, wyróżniają się niezniszczalnością, ale również miejskie hatchbacki i kompakty charakteryzują się bezawaryjnością. Toyota AYGO jest aktualnie najmniej problematycznym samochodem wśród kompaktowych modeli z lat 2011-2018.

Niskie koszty serwisu w samochodach Toyoty

Właściciele Toyoty mają dodatkowe powody do zadowolenia, ponieważ serwisowanie należy do jednych z najtańszych! Rankomat przeprowadził badanie, które wykazało, że naprawy bieżące w pojazdach azjatyckiego producenta kosztują najmniej. W porównaniu z najdroższą marką w zestawieniu posiadacze samochodów Toyoty mogą liczyć na 36% oszczędność. Co ciekawe, w 2019 roku średnia cena wizyty u mechanika wynosiła 393 PLN, co było jedynym wynikiem poniżej psychologicznej bariery 400 PLN. Co więcej, Toyota wygrała w tym zestawieniu również w 2020 i 2021 roku.

najmniej awaryjne samochody

Bezawaryjność Toyoty to sprawdzone technologie

W jaki sposób oszczędzać na użytkowaniu samochodu? Do najpopularniejszych sposobów na zmniejszenie kosztów należą ekonomiczna jazda, regularne uzupełnianie płynów i wymiana filtrów oraz zmiana opon w odpowiednim czasie. Jednakże inwestycja w bezawaryjny samochód obniża jego kosztu użytkowania od momentu zakupu, aż po samą sprzedaż. Właśnie tak jest w przypadku samochodów Toyoty. Ze względu na niezwykle niski poziom awaryjności właściciele nie mają problemów z nieoczekiwanymi awariami i częstymi wizytami u mechaników. Jedynym kosztem, który ponoszą jest tak naprawdę wymiana części, które zużywają się wraz z przebiegiem, czyli klocki, tarcze i wspomniane wcześniej oleje oraz filtry. Dodatkowo Toyota wyszła naprzeciw kierowcom i ograniczyła ich wydatki związane z paliwem. Wszystko za sprawą dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach technologii hybrydowej, która poza niższym spalaniem obniża również koszty serwisowania samochodu. Dzieje się tak, ponieważ auta hybrydowe nie posiadają sprzęgła i alternatora, a do tego mają niezwykłą umiejętność odzyskiwania energii z hamowania. W efekcie klocki i tarcze zużywają się wolniej, a sama bateria ładuje się w trakcie hamowania, przez co pojazd ma więcej energii do poruszania się po mieście.

Chcesz posiadać niezawodną Toyotę? Sprawdź ofertę Carolina Fleet Management

Najmniej awaryjne samochody Toyota – kierowcy pragną poruszać się samochodami, które są wygodne, ekonomiczne, a przy tym nowoczesne i eleganckie. Wszystkie te cechy spełniają samochody Toyoty, przez co w prosty sposób możesz wejść w posiadanie pojazdu marzeń. Sprawdź ofertę Carolina Fleet Management i wybierz odpowiedni model już dziś. Oferujemy leasingi, wynajem długoterminowy i krótkoterminowy, a także wiele innych usług dodatkowych. Nie zwlekaj i już teraz skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą ci wejść w posiadanie niezawodnej i ekonomicznej Toyoty!