Przejdź do treści

Toyota, czyli najmniej awaryjne samochody dostępne na rynku

Właśnie to wykazały niezależne testy przeprowadzone przez ADAC oraz Rankomat. Właściciele samochodów Toyoty wydają najmniej na naprawy i serwisowanie swoich pojazdów. Sprawdź sam, dlaczego warto zainwestować w pojazdy azjatyckiego producenta!

Samochody Toyoty – niezawodność przez lata

Tak naprawdę od wielu lat pojazdy spod szyldu Toyoty zajmują pierwsze miejsca w rankingach samochodów używanych. Co ważne, nie tylko modele do zadań specjalnych, takie jak Toyota Hilux, wyróżniają się niezniszczalnością, ale również miejskie hatchbacki i kompakty charakteryzują się bezawaryjnością. Toyota AYGO jest aktualnie najmniej problematycznym samochodem wśród kompaktowych modeli z lat 2011-2018.

Niskie koszty serwisu w samochodach Toyoty

Właściciele Toyoty mają dodatkowe powody do zadowolenia, ponieważ serwisowanie należy do jednych z najtańszych! Rankomat przeprowadził badanie, które wykazało, że naprawy bieżące w pojazdach azjatyckiego producenta kosztują najmniej. W porównaniu z najdroższą marką w zestawieniu posiadacze samochodów Toyoty mogą liczyć na 36% oszczędność. Co ciekawe, w 2019 roku średnia cena wizyty u mechanika wynosiła 393 PLN, co było jedynym wynikiem poniżej psychologicznej bariery 400 PLN. Co więcej, Toyota wygrała w tym zestawieniu również w 2020 i 2021 roku.

Bezawaryjność Toyoty to sprawdzone technologie

W jaki sposób oszczędzać na użytkowaniu samochodu? Do najpopularniejszych sposobów na zmniejszenie kosztów należą ekonomiczna jazda, regularne uzupełnianie płynów i wymiana filtrów oraz zmiana opon w odpowiednim czasie. Jednakże inwestycja w bezawaryjny samochód obniża jego kosztu użytkowania od momentu zakupu, aż po samą sprzedaż. Właśnie tak jest w przypadku samochodów Toyoty. Ze względu na niezwykle niski poziom awaryjności właściciele nie mają problemów z nieoczekiwanymi awariami i częstymi wizytami u mechaników. Jedynym kosztem, który ponoszą jest tak naprawdę wymiana części, które zużywają się wraz z przebiegiem, czyli klocki, tarcze i wspomniane wcześniej oleje oraz filtry. Dodatkowo Toyota wyszła naprzeciw kierowcom i ograniczyła ich wydatki związane z paliwem. Wszystko za sprawą dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach technologii hybrydowej, która poza niższym spalaniem obniża również koszty serwisowania samochodu. Dzieje się tak, ponieważ auta hybrydowe nie posiadają sprzęgła i alternatora, a do tego mają niezwykłą umiejętność odzyskiwania energii z hamowania. W efekcie klocki i tarcze zużywają się wolniej, a sama bateria ładuje się w trakcie hamowania, przez co pojazd ma więcej energii do poruszania się po mieście.

Chcesz posiadać niezawodną Toyotę? Sprawdź ofertę Carolina Fleet Management

Kierowcy pragną poruszać się samochodami, które są wygodne, ekonomiczne, a przy tym nowoczesne i eleganckie. Wszystkie te cechy spełniają samochody Toyoty, przez co w prosty sposób możesz wejść w posiadanie pojazdu marzeń. Sprawdź ofertę Carolina Fleet Management i wybierz odpowiedni model już dziś. Oferujemy leasingi, wynajem długoterminowy i krótkoterminowy, a także wiele innych usług dodatkowych. Nie zwlekaj i już teraz skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą ci wejść w posiadanie niezawodnej i ekonomicznej Toyoty!